Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů na Lipně

První a jediná stezka korunami stromů v České republice dosažitelná lanovkou s nástupištěm 100m od Vašich apartmánů!

Stezka v délce 372 metrů z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa. Při maximálním stoupání 2 - 6% se po dřevěné lávce dostanete až do 24 metrové výšky a zažijete pohled na okolní les z úplně jiné perspektivy. Celá stezka je bezbariérová a je přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i pro vozíčkáře. Svou unikátností je Stezka korunami stromů Lipno přístupná nejširší možné věkové skupině návštěvníků.

Dobrodružnou a přesto bezpečnou cestu po lávce zajišťuje konstrukce z masivního klíženého dřeva a 75 dřevěných podpěrných sloupů. Dřevěné zábradlí a transparentní postranní síť jsou zárukou dokonalé bezpečnosti a výhledu. Dřevěná konstrukce se harmonicky prolíná s okolní přírodou.

Stezka je zakončena 40-ti metrovou vyhlídkovou věží, která je doslova opravdovým vrcholem stezky. Naskytne se Vám fantastický výhled na vrcholky Alp, téměř celou část Lipenského jezera, nádherné okolí Šumavy a Novohradské hory. Výstup na první vyhlídkové patro věže ve 37 metrech je opět zcela bezbariérový. Po 303 metrů dlouhé lávce a po překonání krátkého schodiště se dostanete na nejvyšší bod věže ve 40 metrech.

Ceník a provozní doba

Podívejte se na vzdálenost této atrakce od Vašeho apartmánu, je to jen pár kroků! Virtuální prohlídka – Volný čas – Lipno Lake Resort