Cyklostezka a inline stezka

Cyklostezka Lipno

Jezerní cyklostezka Lipno – Frymburk – Přední Výtoň probíhá podél jezera přímo pod Vašimi apartmány. Cyklostezka Lipno je celá pokryta kvalitním hladkým asfaltem a je tedy vhodná nejen pro cyklisty, ale také pro inlajnisty. Trasa kopíruje břehy jezera, profilově je tedy rovinatá, plná romantických zákoutí a výhledů na lipenské jezero. Stezka je v části Lipno – Frymburk v noci osvětlena.

Jezerní cyklostezka na Lipně je vhodná pro rodiny s dětmi, úsek Frymburk – Lipno (přehradní hráz) – Přední Výtoň je zcela bez silničního provozu. Při výletu si můžete trasu zokruhovat pokračováním z Přední Výtoně na Frýdavu po silnici s minimálním automobilovým provozem a pak přeplout do Frymburku převozem přes jezero. Najedete tak téměř přesně vzdálenost půlmaratónu – 21km, který se na této trase již tradičně běhá a jezdí na inlajnech. V obcích po trase je celá řada možností pro občerstvení nebo pro zastávku s dětmi na dětských hřištích nebo na vykoupání v jedné s pěkných zátok, kterými projedete.

Na stezce také neminete lipenskou přehradní hráz s vodní elektrárnou a infocentrem, lipenskou jezerní pannu, mlýnek s vodníky.

Zde naleznete mapku cyklotrasy s výškovým profilem.

Jízdní kola, dětské vozíky, kolečkové brusle, koloběžky a další vybavení si můžete zapůjčit ve sportovních půjčovnách.

Podívejte se na vzdálenost této atrakce od Vašeho apartmánu, je to jen pár kroků! Virtuální prohlídka – Volný čas – Lipno Lake Resort