Lipno Lake Resort

Cyklostezka a inline stezka

Cyklostezka a inline stezka Lipno - Frymburk - Přední Výtoň

Po obou březích lipenského jezera na kole či na bruslích

Jezerní cyklostezka Lipno – Frymburk – Přední Výtoň vede podél jezera přímo pod vašimi apartmány. Cyklostezka Lipno je celá pokryta kvalitním hladkým asfaltem a je tedy vhodná nejen pro cyklisty, ale také pro inlajnisty. Trasa kopíruje břehy jezera, profilově je tedy rovinatá, plná romantických zákoutí a výhledů na lipenské jezero. Stezka je v části Lipno – Frymburk večer osvětlena.

Jezerní cyklostezka na Lipně je vhodná pro rodiny s dětmi, úsek Frymburk – Lipno (přehradní hráz) – Přední Výtoň je zcela bez silničního provozu. Výlet je možné pojmout také jako okružní jízdu, pokud budete pokračovat z Přední Výtoně na Frýdavu po silnici s minimálním automobilovým provozem a pak přeplout do Frymburku převozem přes jezero. Aktuální ceník a rozpis jízd naleznete zde. Najedete tak téměř přesně vzdálenost půlmaratónu – 21 km, který se na této trase již tradičně běhá a jezdí na inlajnech. V obcích po trase je celá řada možností pro občerstvení nebo pro zastávku s dětmi na dětských hřištích nebo na vykoupání v jedné z pěkných zátok, kterými projedete.

 

Na stezce neminete

Pojedete přes lipenskou přehradní hráz s vodní elektrárnou a infocentrem, zastavíte se u lipenské jezerní pany nebo u mlýnku s vodníky.

Jízdní kola, dětské vozíky, kolečkové brusle, koloběžky a další vybavení si můžete zapůjčit ve resortní sportovní půjčovně Lipno Centrum.