Zvolte jazyk

Lipno Lake Resort - Půjčovna Lipno Centrum
Lipno Lake Resort - Půjčovna Lipno Centrum
Lipno Lake Resort - Půjčovna Lipno Centrum
Slide
Slide
Slide

Cyklostezka a inline stezka Lipno - Frymburk - Přední Výtoň

Půjčovna kol - Lipno Centrum

Po obou březích lipenského jezera na kole či na bruslích

Jezerní cyklostezka Lipno – Frymburk – Přední Výtoň vede podél jezera přímo pod Vašimi apartmány. Cyklostezka Lipno je celá pokryta kvalitním hladkým asfaltem a je tedy vhodná nejen pro cyklisty, ale také pro inline bruslaře. Trasa kopíruje břehy jezera, profilově je tedy rovinatá, plná romantických zákoutí a výhledů na lipenské jezero. Stezka je v části Lipno – Frymburk večer osvětlena.

Rezervujte si pobyt

Lipno - výlety na kole

Nenáročná trasa pro rodiny s dětmi

Jezerní cyklostezka na Lipně je vhodná pro rodiny s dětmi, úsek Frymburk – Lipno (přehradní hráz) – Přední Výtoň je zcela bez silničního provozu. Výlet je možné pojmout také jako okružní jízdu. Z Přední Výtoně budete pokračovat na Frýdavu po silnici s minimálním automobilovým provozem, a pak přeplujete do Frymburku přívozem. Aktuální ceník a rozpis jízd naleznete zde. Najedete tak téměř přesně vzdálenost půlmaratónu – 21 km, který se na této trase již tradičně běhá a jezdí na in-linech. V obcích po trase je celá řada možností pro občerstvení nebo pro zastávku s dětmi na dětských hřištích nebo na vykoupání v jedné z pěkných zátok, kterými projedete.

Pojedete-li přes lipenskou přehradní hráz s vodní elektrárnou a infocentrem, zastavíte se u lipenské jezerní pany nebo u mlýnku s vodníky.

Jízdní kola, dětské vozíky, kolečkové brusle, koloběžky a další vybavení si můžete zapůjčit ve resortní sportovní půjčovně Lipno Centrum.